6x7 Çelik Halat

WhatsApp Image 2024-03-04 at 14.47.46

6×7 çelik halat, FC (kendir özlü) veya WSC (çelik özlü) ile mevcuttur. Bir WSC ile tedarik edildiğinde halat daha yaygın olarak 7×7 olarak adlandırılır. Halat, kablonun çok esnek kaldığı 0,5 mm’den 4 mm’ye kadar daha küçük çaplarda çok popülerdir. 6×7 halatlar, daha büyük çaplarda oldukça sert hale gelir ve genellikle 6 mm ve üzeri çaplarda sert kabul edilir. Bu çaplarda, halatın eksik olduğu / çalışmadığı uygulamalar için kullanılma eğilimindedirler. Tipik bir örnek direk yatağıdır. 7×7 konstrüksiyon hem galvanizli hem de denizcilik sınıfı paslanmaz çelik olarak mevcuttur.

Prizma Tel

Sıkça Sorulan Sorular

Çelik halatın maksimum yük taşıma kapasitesi, kullanılan çelik halatın çeşidine, kalınlığına ve üretim sürecine bağlı olarak değişir. Ancak genel olarak, çelik halatların yük taşıma kapasitesi birkaç yüz kilogramdan başlayıp, binlerce tonlara kadar çıkabilir.

Alüminyum iletken tellerin uzun ömürlü olması için doğru montaj, koruyucu kaplama, düzenli bakım, yüksek kaliteli malzeme seçimi ve uygun çalışma koşullarına dikkat edilmelidir. Bu faktörler, iletken tellerin dayanıklılığını artırır ve uzun süreli kullanımını sağlar.

Ürünlerimiz, uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Üretim sürecimiz, ISO (Uluslararası Standartlar Organizasyonu) kalite yönetim standartlarına ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından belirlenen standartlara sıkı bir şekilde uygundur. Bu standartlar, ürünlerimizin kalitesini, güvenilirliğini ve uyumluluğunu sağlamak için titizlikle takip edilmektedir.

Çelik halatın korozyona karşı dayanıklılığını sağlamak için çeşitli önlemler alınır. Bu önlemler arasında çelik halatın galvanizasyon işleminden geçirilmesi yaygın bir yöntemdir. Galvanizasyon işlemi, çelik halatın yüzeyinin çinko kaplama ile kaplanması anlamına gelir. Çinko kaplama, çelik yüzeyini korozyona karşı korur ve çelik halatın ömrünü uzatır. Bu sayede, çelik halat, nemli veya agresif ortamlarda bile dayanıklılığını korur ve korozyonla mücadele eder.

Prizma%20Tel

Fiyat Bilgisi, Öneri ve Şikayetlerinizi bize iletin

İletişime Geçin
  • 30
    Yıllık Deneyim